Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kekemelerin odak noktası
#1
Arkadaşlar yaptıgımız yanlışlardan bitaneside normal insanlar cafeye gibi yerlere gitikleri zaman ne içececeklerine odaklanırlar biz kekemeler nasıl konuşacagımıza odaklanıyoruz buda bizim sıtresimizi ve kaygı düzeyimizi artırıyor diye düşünüyorum ve bu bizim daha çok kekeletiriyor. Ama normal insanlar gibi ne içecegimize odaklansak. bu kadar kaygı ve sıtres artmaz bence.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#2
Merhaba,
RECEP B Adlı Kullanıcıdan Alıntı:Arkadaşlar yaptıgımız yanlışlardan bitaneside normal insanlar cafeye gibi yerlere gitikleri zaman ne içececeklerine odaklanırlar biz kekemeler nasıl konuşacagımıza odaklanıyoruz buda bizim sıtresimizi ve kaygı düzeyimizi artırıyor diye düşünüyorum ve bu bizim daha çok kekeletiriyor. Ama normal insanlar gibi ne içecegimize odaklansak. bu kadar kaygı ve sıtres artmaz bence.
Buna karşı ben de kendime bir en kötü hal senaryosu kurarım.

Yani en kötü ihtimal ne olabilir? Kekeleyebilirim.
Peki kekelesem ne olur? Dünya mı batar?
Hayır, batmaz. Sadece kekeme olduğum ortaya çıkar.
Ortaya çıksa ne olacak?
GERÇEK ortaya çıkmış olacak.

Eğer her an her yerde kekemeliğimin ortaya çıkmasına razı isem kekemelik kaygısı yaşamama artık hiçbir sebep olmayacaktır.
Bu konuya da alışmak için mümkün olduğunca çok insana kekemeliğinden bahsedebilir, onları burada forum üzerinden öğrendiğin gerçekler hakkında bilgilendirebilirsin. Özellikle şu başlıkta sunulan cevapları aklında tut http://www.kekemelikforum.com/viewtopic.php?f=3&t=18

Başarılar dilerim
Petra
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi