Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kekemelik Üzerine Hangouts Youtube Sohbeti v2 - Cem Dik ile
#1
Merhaba Arkadaşlar,
Youtube hangouts sohbetlerimizin 2.cisini gerçekleştirdik. Petra hanım, Onur bey , ben ve Cem bey olarak 4 kişilik bir oturum yaptık. Hatırlatmak isterim bizler 4 ümüz de kekemeyiz. Ama kekemeliğimizle ilgili araştıran, mantıklı iyileştirme çalışmaları yapan kekemeleriz. Bu konuda da son 1 kaç aydır youtube üzerinden canlı yayın yaparak özellikle Türkiyedeki kekemelerin dikkatini çekerek kekemeliğe karşı farklı bir bakış açısı kazandırma niyetindeyiz. Amacımız kekemelikle ilgili farkındalık yaratmak. Ve insanların doğru bilgi sahibi olmasını sağlamak.
2. hangouts yayınımızda Mcguire programı Türkiye koçu Cem Dik bey katıldı. Mcguire programıyla ilgili olarak çok güzel bilgiler verdi.
Linki https://www.youtube.com/watch?v=2e4Lz2THB7k resim
Ara
Cevapla
#2
Gerçekten çok verimli bir yayın gerçekleştirmişsiniz. Bütün katılımcılara teşekkür ediyorum.
"ya kendini ifade et ya da kargo olarak yoluna devam et"
Lon L. Emerick
#Kekemelik #VanRiper #Stottern
Ara
Cevapla
#3
Arkadaşlar selam.. cem dik bey mcguire programiyla ilgili bir egitim veriyor mu. ya da bununla ilgili bir çalışma var mi. Çok güzel bir şekilde konuşmasını kontrol edebiliyor ben çok beğendim. Bide galiba kendisiyle iki hangaouts yapılmış diğerini bulamadım link varsa atarsanız sevinirim.
Ara
Cevapla
#4
http://kekemelikforum.com/konu-mcguire-p...eolar.html bu olmalı
Ara
Cevapla
#5
(28/10/2017, 14:08)kyaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://kekemelikforum.com/konu-mcguire-p...eolar.html bu olmalı

Yok bu değil bunu izledim teşekkürler
Ara
Cevapla
#6
(28/10/2017, 16:32)Özgün588 Adlı Kullanıcıdan Alıntı:
(28/10/2017, 14:08)kyaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: http://kekemelikforum.com/konu-mcguire-p...eolar.html bu olmalı

Yok bu değil bunu izledim teşekkürler

Cem Dik ile sadece bir hangout yaptık onun için başka materyal yok.
Ancak şunu söyleyeyim. Cem Dik Almanya'da düzenlenen McGuire programlarına eşlik ediyor başka hangi ülkelerde bunu yaptığını bilmiyorum.

Ama aramızda bir Türk arkadaş bugüne kadar Almanya'da iki McGuire kursuna katıldı ve Cem Dik kurs sonrası koçluğunu yapıyor.
McGuire neden planlandığı gibi Türkiye'de yapılmıyor diye sorduğumuzda Cem Dik OHAL şartlarında public speech (yani meydandaki alıştırmalar) için izin alamadıklarını söyledi.

İmkanı olan yine de Cem Dik ile irtibata geçip komşu ülkelerde veya Almanya, Hollanda gibi ülkelerde yapılan McGuire kurslarına katılabilir. Kurs için orta derecede İngilizce şart, kurs sonrası görüşmeler artık Türkçe de yapılabilir.
Petra
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi