Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kekemelik ve anlayış
#1
normalde akıcı bazi hallerde takilmalari olan kekemeler tetikte akicida diyebiliriz bu tür kekemelerin ortak noktasi sanırım acik acik kekeleyenlere göre ruhsal yönden daha sıkıntı çekmeleri bende bunlardan biriyim  bu tür kekemelerde dalgalanmalar cok oluyor gün icerisinde ortamdan ortama kekelemeseler bile gerginlik seviyesi sürekli degisiyor bu sekil yapmanin doğru olmadığını da cok iyi biliyoruz ama toplumda yer edinebilmek için en basiti bir cok sektör iş konusunda kekemelik sorunu olanlari işe almayip bir çok sektörde en arka plana atmıştır benim soruma gelecek olursak tüm bunlardan feragat edip gelişigüzel tetikte olmadan bir anlayışın cabasinami girmeliyiz yoksa hayatın gerçeklerini bilip ayni anlayışla devam mi etmeliyiz
Ara
Cevapla
#2
Ben şahsen tetikte akıcı olmayı bıraktım ve şurada http://kekemelikforum.com/konu-tetikte-a...derdi.html anlatılanları yaptım.

Her an kekeme olduğumu söyleyebiliyorum ama muhatap olduğum kişileri boşuna şaşırtmamak için de gereksiz yerde söylemiyorum.
Bir iki takıldıktan sonra “kekemeliğim tuttu bazen oluyor işte” deyip gülümseyerek geçiyorum. Bugüne kadar reddeden ters bakan çıkmadı. Çünkü dik bir duruşla özgüvenli söylüyorum bunu.
Sözümü keseni de eğitiyorum. Genellikle çok çok özür diliyorlar.
Bunu hem Türklerde hem Almanlarda yapıyorum Almanlar genellikle daha sabırlı.

Ama gizli semptomlar her zaman daha kötü oluyor çünkü karşındaki insan eee veya ııı larına bir anlam veremez seni her bir şey zanneder de kekeme olduğunu kestiremez.
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi