Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kekemelik ve Cesaret
#1
Kekemelik terapilerinde özellikle alan çalışması ve kekemeliğin açıktan yapılmasında en büyük ihtiyacımız olunan şey.Cesaret
Peki neye karşı cesaret,
+ Kekelediğinde karşı tarafın sana acımasına karşı,
+ Kekelediğinde karşı tarafın seni dinliyormuş gibi yapıp dinlememesine karşı,
+ Kekelediğinde rezil olma korkusuna karşı,
+ Kekeledeğinde dinleyici tarafından reddedilme ihtimaline karşı,
+ Kekelediğinde seni yargılamalarına karşı,
vb....
Dikkat ediyor musun. Hep karşı tarafın ne düşündüğüyle ilgili hüküm yürütüyorsun ve kekelediğinde zihnindeki acımasız eleştirmen seni yerden yere vuruyor.
Peki sen kendini reddedilmesi gereken, işe yaramaz biri olarak mı addediyorsun. Kendi özdeğerini ölçütünde kekemeliği merkeze mi koyuyorsun.
Nedir bu zihin okumaların ve kendini sebepsiz yere cezalandırmaların.. Git kendini ifade et. Akıcı konuşmanı kimse beklemiyor senden. Sadece kendini ifade etmekten kaçınma. Başkasının rolünü oynamaktan vazgeç. Kendin ol. Kekeme olmayı kabul ettikten sonra rahatlamayı da öğreniyorsun. Kekeme olmayı kabul etmek sadece ben kekemeyim demek değildir. Çatır çatır kekeleyebilmektir. Kekelememek için kendini sıkmamak demektir. Unutma, bu sonu olmayan bir challenge yolculuğudur. Hayat da öyle değil mi ki zaten. Her gün üzerine koymazsan senden alıp götürdükleri senin kazandıklarından fazla olmuyor mu. Kekemeliğin bizim hayatımızdan bir şeyleri alıp götürmesine izin vermeyin. Bu yolculukta başarılı olmak için çok da fazla tekniğe ihtiyacın yok. Cesarete ihtiyacın var.
Ara
Cevapla
#2
Aslında bakınca her insan kendisini sıkarsa takılır

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi