Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
KEKEMELİK VE NEUROFORMAT
#1


Ara
Cevapla
#2
Ağzına sağlık güzel video olmuş
Ara
Cevapla
#3
Ağzına ve diline sağlık Mücahit.

Senin anlatımın çok güzel sadece ortadaki kısımda (hani bir bayanla diğer 'uzmanların' konuştuğu kısımda) tamamen psikolojik kekeme tipinden filan bahsedildi.

Bütün bunlar bugünümüzde çürütülmüş varsayımlardır. Birkaç onyıl öncesine kadar gerçekten kekemelerle kekeme olmayanlar arasında fizyolojik bir fark tespit edemedikleri için 'psikolojik bir sorun'dan bahsediyorlardı.

Ama yeni teknolojilerin geliştirilmesiyle birlikte kekemelerin beyin yapılarında bir farkılılık olduğu tespit edildi ve psikolojik faktörlerin kekemeliği sadece şiddetlendirebildiği ancak asıl sebebi beynin beyaz kütlesi içerisindeki zayıflık olduğu biliniyor.

Buna rağmen neuroformat, olumlama gibi yöntemlerin faydalı olduğuna inanıyorum. Bunu herkes kendi açısından denemeli, denemekte de fayda vardır.


Ham kekemelik belli bir yaştan sonra geçmez. Ama bizi esas etkileyen ara sıra takılmak değil, buna bağlı korku, endişe ve ikincil davranışlardır. İşte bu etkilerin azaltılmasında neuroformatın yararlı olabileceğini düşünüyorum. 

İyi ki bizimle paylaştın!
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla
#4
Rica ederim Smile

Travmalarla başlaması konusunda gerçekten hala şüphe içerisindeyim.Beyin yapımızda bir farkılılık olduğuna katılabilirim ama "Neden kekemelerin beyin yapıları farklı ?" sorusu hala cevapsız kalıyor.Yani genetik bir faktör müdür yoksa hamilelik döneminde yaşanan bir olay sonucu mu ya da başka bir şey mi var bunu bilemiyoruz.Ama yine de bu teknikte yan etki olmadığı için hayatımızdaki bütün travmaları ve korkularımızı temizlemekte büyük fayda var diye düşünüyorum.Bir faydam olduysa ne mutlu Smile
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi