Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 2.5/5 - 2 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kekemelik ve Panik Atak
#1
Merhabalar,kardeşim de benim gibi kekeme ve kendisine geçen seneden beri panik atak krizleri geliyor.Bu durumun kekemelikle bir alakası olabilir mi ?
Ara
Cevapla
#2
Merhaba mücahit.
Öncelikle geçmiş olsun.Kekemelik le beraber birçok sorun eşlik edebiliyor.Sosyal fobi panik bozukluk anksiyete depresyon gibi birçok psikiyatrik semptom görülüyor.Ama tanı kriterlerinde kekemelik harici faktörlere bakılmalı.

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#3
Merhaba Mücahit, 
kusura bakma biraz geç cevap veriyorum ama birkaç gün yerimde değildim o yüzden bilgisayarla çalışamadım.

(01/03/2017, 19:21)mucahit_karagulle Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhabalar,kardeşim de benim gibi kekeme ve kendisine geçen seneden beri panik atak krizleri geliyor.Bu durumun kekemelikle bir alakası olabilir mi ?


Kekemeliğin sonucunda birçok kişide anksiyete bozukluğu gibi psikolojik bozukluklar gelişirmiş hatta bize gelen bir uzman, kekemelerin %60'ında anksiyete bozukluğuna rastlandığını söyledi.

Fakat panik atak yine farklı bir şey. Size tavsiyem, bir kekemelik terapistiyle psikolog nerede birlikte çalışıyorsa oraya başvurun. 
Normal sıradan psikologlar genellikle kekemelikten ve onun sonucunda oluşan rahatsızlıklardan pek anlamaz, kekemelik terapistlerinin de çoğu psikolojik sorunları yeterince bilmez veya en azından tedavisinden anlamaz.

O yüzden uzmanlıklar arası bir modeli tavsiye ederim. Sana özelden başvurabileceğiniz bir merkezi yazacağım.
Selamlar
Petra
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi