Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
kekemelik ve thiamin magnezyum ilişkisine dair bir klinik deneyin sonuçları
#1
Arkadaşlar merhaba ben halit 24 yaşındayım.Kekemelikle ilgili yurtdışı kaynaklı tezleri vakit buldukça çeviriyorum.Türkçe kaynak ve tezlerimiz ne yazık ki çok yetersiz.
Uzun yıllar kekemelik konusunda abd de çalışmış bir doktor martin schwartz kekemelik merkezinde klinik bir deney yapıyor.Sizlerle bunun sonuçlarını paylaşacağım.
21-37 yaş arasında daha önceden terapi almamış 38 yetişkin erkek kekeme denek üzerinde bir çalışma yapılmış.2 gruba ayrılmış ve 19/19 şeklinde.
Deneyden önce vitamin emilimini önleyecek her faktör engellenmiş.Deney 14 gün sürmüş.Deney öncesi ,sırasında ,sonrasında SSI kekemelik şiddet testi uygulanmış ve analiz edilmiş.Okuma ,yüzyüze görüşme ve telefon üzerindeki kekemelik yüzdelerinin kolerasyonları kullanılmış.
19 yetişkin erkeğe her gün 3 öğün yemeklerle beraber alınan 100 mg thiamin hidroklorür yani b1 vitamini hapı verilmiş.Diğer gruba ise placebo etkili ilaç verilmiş.Ama denekler ilaçların tamamının thiamin olduğunu sanıyormuş.Bu araştırma tarafsızlığı için şart.THİAMİN ALAN 19 KİŞİDEN ALINAN SONUÇLAR İSE ŞU ŞEKİLDE,
13 HASTA DA HERHANGİ BİR BELİRGİN FARK YOK.
6 HASTANIN 5 İNDE İSE KEKEMELİK ŞİDDET SEVİYESİ ORTALAMA %16 DAN %9,1 E GERİLEMİŞ.
1 İNDE %1 E YAKIN DÜZEYDE FARK VAR. YANİ %29ORANINDA BİR BAŞARILI DENEK SAYISI.
SCHWARTZ DAHA SONRA THİAMİNE EK OLARAK MAGNEZYUMUN GLİSİNATE FORMUNU EKLEMİŞ.130 MG OLACAK ŞEKİLDE 3 ÖĞÜN THİAMİN 100 MG EKLENEREK VERİLMİŞ.VE DENEY SONUÇLARI DAHADA İLERLEMİŞ.FAKAT BU KLİNİK DENEY SIRASINDA ASİTLİ YİYECEKLER YASAK.TAMAMEN ALKALİ BESLENME ÖNERİLMİŞ.ASİTLİ YİYECEKLER THİAMİN ETKİSİNİ SINIRLANDIRIYORMUŞ.ARAŞTIRMA ERKEK KEKEMELERDE YAPILMIŞ.ÖNERİLEN DOZLAR ERKEK YETİŞKİNLER İÇİN.KADIN VE ÇOCUKLARDA DAHA DÜŞÜK DOZ ALINMALIYMIŞ.
AMA MAGNEZYUMU BÖBREK VE KALP HASTALARI ALMAMALI.YANİ DOKTOR KONTROLÜ VE TAVSİYESİ OLMADAN DENEMEYİN.BEN SADECE BU ETKİDEN HABERİMİZ OLSUN DİYE ÇEVİRDİM.
THİAMİN HİDROKLORÜR 100 MG 3 ÖĞÜN TOPLAM 300MG
MAGNEZYUMUN GLİSİNATE FORMU OLMALIYMIŞ ODA 130 MG 3 ÖĞÜN YAKLAŞIK 400MG
B1 VİTAMİNİ THİAMİN ZATEN FAZLASI VÜCUTTA ATILIYOR AMA MAGNEZYUM İÇİN MUTLAKA DOKTOR TAVSİYESİ GEREKLİ.
DÜNYA GENELİNDE BESLENME TİPİ İNCELENMİŞ VE THİAMİNİN ANCAK 3 TE BİRİ KARŞILANIYORMUŞ.MAGNEZYUM GLİSİNATE İSE THİAMİNİN ETKİSİNİ GÜÇLENDİRMEK İÇİN KULLANILMIŞTIR.
SON OLARAK DOKTORA DANIŞMADAN KULLANMAYIN ARKADAŞLAR.BU SADECE BİR KLİNİK DENEY.BELKİ BİZDE DE BAŞARILI OLUR AMA DENEYDEKİ GİBİ PROFESYONEL DÜZEN GEREKİYOR KALICI ETKİ İÇİN.
UYARILAR;
1)DENEY SIRASINDA ANTİBİYOTİK ALINMAMALI
2)ALKALİ DİYET UYGULANMALI
KAHVE ÇAY ŞEKERLİ ÜRÜNLER....ASİT ÖZELLİKLİ YİYECEKLER YASAK
3)SİGARA YASAK
THİAMİN İÇİN SOLGAR MARKA GÜVENİLİRMİŞ
Ara
Cevapla
#2
Bu ürünleri ülkemizde tedarik edebiliyor muyuz?
Ben denemek istiyorum.
Satış yapan siteleri link olarak paylaşır mısınız?
Selamlar.
Ara
Cevapla
#3
Bende şu an araştırıyorum ama magnezyum glisinat Türkiye de yokmuş.Thiamin solgar marka istenirse mali eczacılar getirtebiliyormuş detaylı bir bilgim henüz yok bende bulmaya çalışıyorum fatih bey

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla
#4
Merhaba,
Az önce http://www.vitaminler.com/ isimli sitede online yardım bölümünden sordum. Saf B1 olarak bulunmuyormuş. Mecbur yurt dışından temin edeceğiz gibi.
Ara
Cevapla
#5
Aşağıdaki sitede thiamin ve magnezyum kullanan kişiler yorum yazmışlar. Dozaj arttırıldığında başarılı sonuç alanlar var.
Bu ürünleri alabileceğim link talep ediyorum :-)
Bir kaç siteye baktım Türkiye'ye kargo göndermiyorlar.

http://www.casafuturatech.com/should-stu...tamin-b-1/
Ara
Cevapla
#6
Dediğim gibi bende bulamadım ama kullananlardan yardım isteyebilirix

GT-I9301Q cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi