Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Öz terapi olarak ne yapılabilir?
#1
Merhaba arkadaşlar,
İzzet arkadaşın önerisi üzerine öz terapi konusunda ne yapılabilir sorusuna biraz kafa yordum.
Öncelikle şunlar aklıma geldi: American Stuttering Association ve Speech Foundation of America'nın bayağı eski ama halen geçerliliğini koruyan bazı eserleri vardır.

Bunlardan biri Advise to those who stutter ki bu kitap şu anda Hacettepe Üniversitesi'nde hazır Türkçe'ye çevrilmiş durumdadır da tam olarak ne zaman çıkacağını bilmiyorum, belki de çıkmıştır. Siz bir araştırsanız... (Muhatap: <!-- e --><a href="mailto:mavis@hacettepe.edu.tr">mavis@hacettepe.edu.tr</a><!-- e -->)

Ayrıca Self-therapy for the stutterer isimli kitap var da benim bildiğim kadarıyla onu Türkçe'ye çeviren henüz yoktur. Kitaplar açık bir ortamda internette mevcut, okumak için herhangi bir ücret ödemek gerekmiyor. Zamanı ve yeterli azmi olan biriniz kitabın sahibi olan 'stutteringhelp.org''a sorarak telif haklarını alabilir ve Türkçe'ye herkesin faydalanması için çevirebilir. Bunu bir ekip çalışması olarak yapmak da mümkündür. Önemli olan arkadaşların bir an önce faydalanması, ustaca bir çeviri olmasa da olur...

Kekemelere Öneriler kitabı çıktığı için izinsiz olarak çevirmiş olduğum metni buradan 24 Ekim 2016 tarihinde çıkardım, anlayışla karşılamanızı rica ederim.
Petra
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla
#2
Okudum çok hoşuma gitti bence çok faydalı bir konum Çok teşekkür ederim Harika bir iş yapıyorsunuz
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi