Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Ritim konuşma faydalı mı tecrübeleriniz nedir?
#1
Merhaba arkadaşlar..
Bu grupta yeniyim arkadaslar..

Ritm kekeme diye türkiye çapında kurumlar var bi subesine gittim görüştüm. Daha once bu kurumlara giden varmi tecrübelerini paylaşabilirmi...
Ara
Cevapla
#2
O gibi kurumlarda susma yöntemi kullanılır ve geçicidir.Melodik bir şekilde konuşturmaya çalışırlar.Yani normal konuşmanın dışında ama etkisi fazla değildir.15 gün ya da ne kadarsa susarsın ve belirli günlerde gidip okuma parçasını okursun.
Örnek:https://www.youtube.com/watch?v=OCx6OOwUmfY böyle konuşmak ister misin?.Ritm kekemeyi kuran kişi bir eğitimcidir.Terapist olarak yazıyor ama hiçbir yerde kendisi ile bilgi veya yazdığı makale bulunmamaktadır.
Ara
Cevapla
#3
(08/12/2018, 22:57)kyaman Adlı Kullanıcıdan Alıntı: O gibi kurumlarda susma yöntemi kullanılır ve geçicidir.Melodik bir şekilde konuşturmaya çalışırlar.Yani normal konuşmanın dışında ama etkisi fazla değildir.15 gün ya da ne kadarsa susarsın ve belirli günlerde gidip okuma parçasını okursun.
Örnek:https://www.youtube.com/watch?v=OCx6OOwUmfY   böyle konuşmak ister misin?.Ritm kekemeyi kuran kişi bir eğitimcidir.Terapist olarak yazıyor ama hiçbir yerde kendisi ile bilgi veya yazdığı makale bulunmamaktadır.

Yorumunuz için teşekkürler..
Ara
Cevapla
#4
(08/12/2018, 21:16)Medet Adlı Kullanıcıdan Alıntı: Merhaba arkadaşlar..
Bu grupta yeniyim arkadaslar..

Ritm kekeme diye türkiye çapında kurumlar var bi subesine gittim görüştüm. Daha once bu kurumlara giden varmi tecrübelerini paylaşabilirmi...

Ritim konuşma veya melodik konuşma kekemeliği (çoğu kekemede) bir süre için devre dışı bırakır ama seni sen olmaktan çıkararak robotlaştırır.
Hiçbir insan bu şekilde günlük yaşamda konuşamaz, böyle konuşmaktansa kekelemeyi tercih eder.

Bizim daha geçen hafta düzenlediğimiz bir anket vardı, kekemelik konusunda ilerleme kaydedenler hangi yöntemden en çok faydalandı diye.

Uzatmalı / melodik konuşmayı alışkanlık haline getirdim (Ritim de diyebilirsin) şıkkı hiçbiri tarafından işaretlenmedi.

Aslında senin bahsettiğin kurumlar için bir ders olsun.

Ayrıca bak: http://kekemelikforum.com/konu-kekemelik...tkisi.html
Başarılar dilerim
Petra
#kekelemek #kekemelik #vanriper
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi