Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Yabancı ünlü kekemeler
#1
Aktörler, şarkıcılar ve şovmenler

Marc Anthony  - İki kez Grammy ve üç kez Latin Grammy şampiyonu olan pop şarkıcısı. Dünya çapında 12 milyondan fazla albüm sattı.

Emily Blunt  - Bu Altın Küre Ödüllü aktris, muhtemelen en iyiMy Summer of Love ve Şeytan Giyer Prada'dakiçalışmaları ile tanınır . Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşür ve afişinde yer aldı.

Leon Botstein  - Amerikan Senfoni Orkestrası ve Kudüs Senfoni Orkestrası'nın müzik direktörü ve baş şefi olarak görev yapıyor. Ayrıca Bard Koleji'nin başkanıdır.

Wayne Brady  - Emmy Yapan bir geliştirme çizgi romanı, şarkıcısı veLet's Make a Deal'inev sahibi .

Garret Dillahunt  - "Soldaki Son Ev" filminde oynadı ve "The X Files", "NYPD Blue" ve "ER" gibi sayısız TV şovunda gösterildi.

Robert Donat  - Alfred Hitchcock'unEn İyi Erkek Oyuncu dalında Oscar kazandığı The 39 Steps  and  Goodbye, Bay Chips'teki rolleriyle tanınan bir aktör .

Sheila Fraser - 1938 TV dizisi General John Regan'da başrol oynadı . 

Noel Gallagher  - Bir zamanlar İngiliz rock grubu Oasis'in vokalisti, gitarist, söz yazarı ve eş vokalisti olan popüler bir şarkıcı. 

Gerald "Gerry" Goffin  - O zamanki karısı Carole King ile birlikte yazan Amerikalı bir söz yazarı. İlk hitlerinin birçoğu "Yarın Beni Sevecek", "Bebeğime İyi Bak", "Loco-Motion" ve "Küçük Kıza Gidin". 19 Haziran 2014'te öldü.

Francois Goudreault  - Orangeville, ON’tan gelen alçak gönüllü bir rock grubu olan Hello Kelly’nin vokalisti ve söz yazarı.

Jason Gray  -  2013 Yıllık Hristiyan Müzik Ödülleri'nde "Hayatta Kalmak İçin İyi" dalında En İyi Şarkı Ödülü alan Christian şarkıcısı  .

Ray Griff  - Famer'ın bu Kanadalı Country Müzik Salonu, 1970 yılında ilk hit olan "Patches" ini buldu. O zamandan beri, bir şarkıcı ve söz yazarı olarak çok başarılı oldu. 

Tim Gunn  - Oyuncu, tasarım danışmanı ve popüler moda gerçeklik TV şovu Project Runway'in ev sahibi .

Steve Harvey - Komedyen, televizyon sunucusu, yapımcı, radyo kişiliği, oyuncu ve yazar.

John Lee Hooker  - Etkili bir Amerikan blues şarkıcısı, gitaristi ve söz yazarı. Ticari marka tarzı, yarım sözlü bir blues tarzıydı.

Samuel L. Jackson  - Goodfellas, Orman Ateşi, Vatanseverlik Oyunları, Jurassic Park  ve  Pulp Fiction filmleriyle tanınan ödüllü bir aktör .

Scatman John  - Bu ünlü Amerikan caz müzisyeni ve şairi, scat şarkı ve ev müziğinin eşsiz bir karışımını yarattı. En çok "Scatman (Ski Ba Bop Ba Dop Bop)" ismiyle tanınıyor. Asıl adı John Paul Larkin'di ve dünya çapında milyonlarca kayıt sattı. 

James Earl Jones - Bir Broadway, televizyon ve sinema yıldızı olan Aktör James Earl Jones, Star Wars'taki Darth Vaderve Sesleri ve Sessizlikleri adlı kitabıyla tanınıyor . Aynı zamanda CNN'in sesidir. Jones, Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in Ünlüleri Stutter Broşüründe yer aldı. SAG Başkanı Alan Rosenberg, "Ekran Okuryazarlığı Guild Yaşam Başarı Ödülü" nü ulusal ve yerel ölçekte okuryazarlığı, sanat ve beşeri bilimleri ilerletme konusundaki uzun ve sessiz bağlılığıyla "aldı.

Harvey Keitel  - Ünlü bir aktör olmadan önce, Keitel New York'ta serbest avukatlık yapan bir muhabirdi. Üç Mevsim, U-571, Küçük Nicky, Kızıl Ejder, Suç, Son Bir Dans  ve  Bakanlar bölümünde rol aldı .

Nicole Kidman - Bu ödüllü kadın oyuncu, Ölü Sakin, Ölmek İçin Saat, Ölüm, Batman ve Tavşan Deliği performanslarıyla tanınır.

BB King  - Amerikan blues gitaristi, şarkıcısı ve söz yazarı. Rolling Stone  dergisinin"Tüm Zamanların En Büyük 100 Gitaristi" nin en büyük üçüncü gitaristi olarak seçildi .

Kendrick Lamar - Bu hip-hop sanatçısı birden fazla Grammy Ödülü aldı.

Peggy Lipton  - TV'den gelen bu aktris  Mod Squad  ve  Twin Peaks  , dört Altın Küre adaylığı kazandı. 1971'de bir Drama'daki En İyi TV Aktrisinde bir Altın Küre kazandı. 1962'de Ford Model Ajansı ile imzaladı.

Doug MacLeod  - Akustik Blues ve slayt gitar numaraları ile bilinen Amerikan blues müzisyeni, şarkı sözü ve hikaye anlatımı.

Raymond Massey  - Illinois'de Abe Lincoln'de Abraham Lincoln gibi Abraham Lincoln rolleri ile ünlendi  . Bu rol için Akademi Ödülü'ne aday gösterildi.

John Melendez - Yetenekli bir müzisyen, oyuncu ve komedyen. Bir podcast dinleyin.

Robert Merrill  - Bu bariton opera yıldızı, Metropolitan Opera'da otuz yıl boyunca 500'den fazla performans sergiledi.

Marilyn Monroe  - Bu oyuncu ve şarkıcı, 1950'lerin ve 1960'ların başındaki en popüler film yıldızlarından biridir. O komedi becerileri ve ekran varlığı için bilinir. Monroe, Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşüründe yer almaktadır.

Sam Neill - Bu Yeni Zelanda filmi ve TV yıldızı muhtemelen en iyi Reilly, Spies Ası ve Jurassic Park ve Jurassic Park III'te Dr. Alan Grant ile oynadığırolüyle tanınmaktadır. Ayrıca Dead Calm, Read October İçin Av ve The Tudors'da başrol oynadı.

Jack Paar - Tonight Show'a ev sahipliği yaptığı için en çok dikkat çeken bir radyo ve televizyon talk-show sunucusuydu. II. Dünya Savaşı sırasında Güney Pasifik'te birlikler ağırladı.

Elvis Presley - "Rock and Roll Kralı" olarak bilinen bu şarkıcı ve oyuncu, hala 20. yüzyılın en popüler ikonlarından biri olarak görülüyor.  

Anthony Quinn  - Bu Akademi Ödüllü aktör aynı zamanda bir ressam ve yazar.

Eric Roberts  - The Dark Knight'daki destekleyici rolüyle geniş çapta beğeni topladı . Oscar, Runaway Train'deki rolüyle aday gösterilen  Star 80  ve  The Greenwich Village Pope gibi birçok filmde başrol oynadı . Roberts, Tae Kwon Do ve Jujitsu'da eğitildi. Kızı Emma ve kız kardeşi Julia Roberts aktrislerdir.

Hrithik Roshan  - Ödüllü bir Hintli aktör. Hindistan'ın Mumbai kentindeki Nanavati Hastanesinde ses ve konuşma terapisi kanadının kurulmasına yardımcı olmak için fon bağışında bulundu.

Mike Rowe  - Bir oyuncu ve opera sanatçısı  olan Discovery Channel'da Dirty Jobs  ve  Shark Week'e ev sahipliği yapıyor  .

Budd Schulberg  - Amerikalı senaryo yazarı ve romancı. 1954'te Waterfront'taki  senaryosu  Oscar kazandı. O da romanlarıyla tanınır  Sammy Run Ne yapar  ve  Harder They Fall.

Charlie Sheen - CBS'nin uzun soluklu şovu İki Buçuk Adam'da başrol oynadığı rolüyle tanındı. Aynı zamanda, Platoon ,  Lucas ,  Ferris Bueller Günü Kapalı  ,  Wall Street ,  Genç Silahlar ,  Sekiz Erkekler ,  Major League ,  Hot Shots filmlerinde yer aldı . ,  Üç Silahşörler ,  Geliş ,  Para Konuşmaları ve  John Malkovich Olmak . 

Ed Sheeran  - Bu İngiliz şarkıcı, söz yazarı ve müzisyen 2014 yılında Grammy Ödülleri'nde En İyi Yeni Sanatçı'ya aday gösterildi. 2012 yılında En İyi İngiliz Erkek Yalnız Sanatçısı ve İngiliz Atılım Yasası'nı kazandı. 

Carly Simon  - Bir Oscar, iki Grammy, bir Altın Küre ve birkaç hit kaydı var. 1994 yılında Songwriters Onur Listesi'ne alındı.

Tom Sizemore  - Özel Ryan'ı Saving'deki rolüyle ünlü  .  Altın Küre adaylığına sahip bir film ve televizyon oyuncusu olan Sizemore, birçok filmde destekleyici rol oynadı.

Jimmy Stewart - Hollywood Altın Çağının en iyi oyuncularından biri olarak kabul edilir. Stewart, neredeyse tüm önemli film organizasyonlarından Yaşam Boyu Başarı ödülleri kazandı. Oyunculuğun yanı sıra, ABD Hava Kuvvetleri'nde Tuğgeneral rütbesine kadar ilerlediği askeri bir kariyeri vardı. 

Mel Tillis  - Bu ülke müzik yıldızı ve söz yazarı 19 Kasım 2017'de vefat etti. Country Müzik Onur Listesi'ne girdi ve 2007'de ömür boyu başarı ödülünü aldı. Ayrıca Grand Ole Opry'ye de girdi. Tillis ve grubu Statesiders, Asla Olmadım, İyi Kadın Blues  ve  Size İnandığım gibi isabet  aldı.

Megan Washington - 2010'da ARIA Müzik Ödülleri'nde En İyi Kadın Sanatçı ve Atılım Sanatçı ödüllerini kazanan Avustralyalı bir müzisyen ve söz yazarı.

Michelle Williams  - Bu şarkıcı, söz yazarı, plak yapımcısı ve aktris, muhtemelen R&B grubunun Destiny's Child'ın bir parçası olduğu için biliniyor.

Bruce Willis  - 60'tan fazla filmde başrol oynadı, 1980'lerin sonundaDie Hard serisiile popüler oldu . Diğer popüler filmler arasındaPulp Fiction, Armageddon ve The Sixth Sensesayılabilir . GQ dergisi için bir röportajdaWillis, oyunculukta kekemeliğin üstesinden gelmesinde kendisine yardım ettiğini hissettiğini söyledi.

Ann Wilson  - Şarkıcı, söz yazarı, gitarist ve yapımcı, kız kardeşi Nancy ile birlikte, rock grubunun Kalbi'nin çekirdeği oldu.

Bill Withers  - Hayranları, bu şarkıcı ve şarkı yazarı ile orijinal ve haksız bir hissi anında tanınabilir bir sesle birleştiriyor.

Shane Yellowbird  - Bu popüler şarkıcı ve söz yazarı, Kanada Country Müzik Ödülleri, Kanada Aborjin Müzik Ödülleri ve Aborjin Halkın Seçimi Müzik Ödülleri'nden ödüller aldı. 2007 sonbaharında üç aylık bir süre içinde, sekiz ödül aldı.

Spor yıldızları

Michael Attardi - Eski bir NFL oyuncusu, şimdi yazar, golfçü, ödüllü film yapımcısı, müzik bestecisi ve şarkıcı.

Alex Carter - Detroit Lions için köşe vuruşu. Stanford'da kolej futbolu oynadı. 

Rubin "Hurricane" Carter  - Eski bir ödül savaşçısı olan Carter, 1993 yılında Dünya Boks Konseyi tarafından onursal şampiyonluk ünvanı kazandı.

Johnny Damon  - Emekli MLB oyuncusu ve belirlenmiş vurucu, Kansas City Royals, Oakland Atletizm, Boston Red Sox, New York Yankees, Detroit Tigers, Tampa Bay Rays ve Cleveland Indians için oynadı. Takımların Dünya Serisini kazandığı sezonlarda Red Sox ve Yankees için oynadı. İki kez All-Star takımlarındaydı ve 2000 yılında Amerikan Ligi'nin çalınan üssü şampiyonu oldu. Lisede, ülkenin en iyi oyuncularından biri olarak derecelendirildi veABD Bugünün Lisesi All-American ekibineseçildi .

Antonio Dixon  - Bu NFL savunması, Miami Üniversitesi'nden mezun olmak için kekemelik, evsizlik ve öğrenme güçlüğünü aşmıştı.

Perico Fernandez  - WBC Light Welterweight şampiyonluğunu kazanan Boxer.

Sophie Gustafson  - LPGA turunun bir üyesi ve Kadınlar Avrupa Turu'nun bir yaşam üyesi. Kariyerinde beş LPGA ve 21 uluslararası galibiyet aldı. Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşüründe yer aldı.

Lester Hayes  - LA Raiders'ın eski savunma arkası NFL'ye 13 müdahalede bulundu ve 1980'de AP Yılın Savunma Oyuncusu seçildi. 1986'da toplam 39 müdahaleden sonra emekli oldu.

Ron Harper  - Basketbol yıldızı değilse, öğretmen olmak istediğini söyledi. LA'da Widney Lisesi, engelli çocuklar için bir okulla aktif olarak ilgilenmektedir.

Bo Jackson  - Bu çok sporlu profesyonel atlet, annesine verdiği sözü yerine getirmek için 1995 yılında Auburn'daki fen bilimleri lisans derecesini tamamladı.

Tommy John  - Oakland A ve Yankees için bu eski sürahi 288 zafere sahip bir kariyere sahipti. Büyük lig tarihindeki solcular arasında en yüksek 6. sırada yer aldı.

Juanfran (Juan Francisco Garcia Garcia)  - Real Madrid ve Celta'da oynayan popüler futbol geride bıraktı.

Ivo Karlovic  - Bu Hırvat tenisçi dört ATP single kazandı. ATP turnesinin en iyi sunucularından ve en yüksek oyuncularından biri olarak kabul edilir. O 6 ayak, 10 inç. Boyu ona yüksek hızda hizmet etmesini sağlar.

Michael Kidd-Gilchrist - New Jersey'de lisedeyken ülkenin en iyi basketbolcularından biri olan Charlotte Hornets için küçük bir ilerleme. 2012'de ikinci olarak Charlotte Bobcats tarafından hazırlandı. Aynı yıl, ilk kariyerine iki katına çıkarak, 25 sayı ve 12 ribaunt kazandı ve bu işareti tamamlamak için onu 20 yaşın altındaki beş oyuncudan biri yaptı.

Gordie Lane  - New York Adalılarının savunucusu olarak hokey oynamakla tanınan Lane , sezon boyunca Kanada Demiryolunda çalıştı. Ayrıca Brandon, Manitoba'da bir arı çiftliğinde ticari bal üretmek için biraz zaman harcadı.

Greg Louganis  - Bu dalış şampiyonu, hem 3m hem de 10m dalış etkinliklerinde sırt sırta Olimpiyat şampiyonluğu kazanması için en iyi bilinendir. Bazıları onu tüm zamanların en büyük olimpik dalıcısı olarak görüyor. 1984'te ABD'deki en iyi amatör sporcu olan James E. Sullivan Ödülü'nü aldı.

Bob Love  - Chicago Bulls'un efsanevi yıldızı, şampiyonluk takımı için Topluluk İşleri'ne başkanlık etmek için mahkemeye gitti. Stuttering Vakfı'nın popüler motivasyonel konuşmacısı ve sözcüsüdür. Yaşam öyküsü, Kendinizi Bir Rüya Bulun - Bob Aşk Hikayesi filminde belgelenmiştir  .  Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in Ünlüleri Stutter  Broşüründeaşk yer alıyor .

Kenyon Martin - Basketbol yıldızı Kenyon Martin, iki kez basketbol Takımı ABD'nin bir üyesiydi ve 2004 NBA All-Star Takımı'na seçildi. Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in Ünlüleri Stutter broşüründe yer aldı.

Trumaine McBride - Chicago Bears için köşe vuruşunu oynamadan önce, McBride, Mississippi Üniversitesinde oynadı ve burada 48 mücadele ile üç yıllık bir başlangıç yaptı ve dokuz pasoyu son sınıftan ayırdı.

Shaquille O'Neal  - Eski NBA oyuncusu ve güncel bir televizyon sporu analisti, 1992 yılında tasarlanan ilk seçimle Orlando Magic tarafından hazırlandı. 1992-93 yıllarında Yılın Çaylak Ödülü'nü kazanan ve daha sonra ekibini 1995 NBA Finallerine götüren ligin en iyi merkezlerinden biri oldu. Daha sonra 2000, 2001 ve 2002'de Los Angeles Laker ile arka arkaya üç şampiyonluk kazandı. Dördüncü NBA şampiyonasını 2006'da Miami Heat ile takip etti. Aynı yıl (2000) NBA MVP, All-Star oyunu MVP ve Final MVP ödüllerini kazanan sadece üç oyuncudan biri.

Adrian Peterson  - Şimdi topluluk çalışması yapan ve yıllık ücretsiz gençlik futbol kampına ev sahipliği yapan NFL'den geri döndü. Ayrıca kekemelik yapan çocuklara yardım etmek için gönüllü oldu.

Ellis Lankster - New York Jets için köşe vuruşu. New York'a katılmadan önce Buffalo Bills ile birlikteydi. West Virginia Üniversitesi'nde kolej futbolu oynadı.

Boyd Rankin - Şu anda İngiltere'de oynayan Kuzey İrlandalı bir kriket oyuncusu. Solak vuruş stiline ve sağ kol hızlı orta bowling stiline sahiptir.

James Rodrigue z - 2014 Dünya Kupası'nda golcülüğü nedeniyle uluslararası ilgi gören Kolombiyalı futbol yıldızı. Şu anda AC Monaco'da oynuyor ve daha önce Portekiz'de FC Porto'da oynuyordu.

Mark Rubin  - Penn State için defansif arka futbol oyuncusu.

Bryan Rust - Noter Dame Üniversitesi'nden Michigan'da yaşayan ve mezun olan Penguenlerin yıldızlarından biri olarak etkileyici Stanley Cup yarışlarında 2016 yılında gösterildi. Rust, bu yıl NHL tarihinin Stanley Cup playoffunun 7. maçında iki gol atarak Penguenlerin yarı finallerin 7. maçında zafer kazanmasına yardımcı olan ilk çaylak oldu.

Bob Sanders  - 2006'dan bu yana Green Bay Packers'ın savunma koordinatörü olarak görev yapıyor. Packers'a katılmadan önce Miami Dolphins'le çizgi teknik direktörü olarak görev yaptı. 22 yıl boyunca kolej futbolunu yönetti.

Sigi Schmid  - Bir Alman-Amerikan futbol koçu. 4 yaşında ailesiyle birlikte Amerika'ya geldi. Kaliforniya Üniversitesi, Los Angeles'ta oynadı. Daha sonra o kolej ekibini çalıştırdı. Major League Soccer'da Los Angeles Galaxy, Columbus Crew ve Seattle Sounders FC koçluğuna geçti. MLS tarihinin en çok koçluğunu kazandı ve 1999 ve 2008 yıllarında MLS Yılın Koçu Ödülü'nü aldı.

Matt Slauson  - Chicago Bears için bir bekçi. Nebraska Üniversitesi'nde oynarken, üç kez All-Big 12 seçkisi oldu.

George Springer - Houston Astros için bir saha oyuncusu. First Team All-American olarak seçildiği Connecticut Üniversitesi'nde kolej beyzbolu oynadı.

Darren Sproles  - Bu NFL yıldızı geri koşup geri dönüş uzmanı bir futbol. İki kez  Yılın En İyi Kansas City Yıldız Oyuncusu seçildi. Sproles, Stuttering Vakfı'nın  Stutter'lar Ünlüler  broşüründe yer almaktadır.

Dave Taylor  - LA Kings ile eski bir hokey yıldızı. Clarkson Üniversitesi'nde, 1976'da kariyer puanları (251), goller (98) ve asistlerin (153) yanı sıra tek sezon golleri (41), asistlerin (67) ve puanların (108) rekorunu elinde tutuyor. 77.

Jermain Taylor  - Amatör boks kariyeri boyunca, 1996 19 Yaş Altı Şampiyonası, Ulusal Altın Eldiven şampiyonluğunu kazandı ve sırasıyla 1997 ve 1998 ABD Şampiyonasında ikinci ve üçüncü oldu. 1998'de Goodwill Games'de bronz madalya kazandı. 2000 Olimpiyatlarında ABD takımı için bronz madalya aldı.

Ken Venturi  - Geç efsanevi golfçü Ken Venturi, ABD Açık Şampiyonu, CBS Sports için başarılı bir yorumcuydu. Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşüründe yer aldı. “Neredeyse 30 yıl önce, Ken ilkimiz oldu“ Stutters Ünlü KişiStuttering Vakfı'nın başkanı Jane Fraser, “Dünya genelinde kekemeye giden 68 milyon kişiye umut ve cesaret veren 100'den fazla tanınmış insanın sürekli büyüyen bir listesi” dedi. “Kekemelik topluluğuna yardımını sunan ilk kişilerden biriydi ve onlarca yıl nedenine sadık kaldı. Ken kekemelikten daha büyük bir engelle karşı karşıya değildi. Ken Venturi kekemelik yapanlara, paylaşma yolundan çıkan bir kahramandı. Bir meslektaşı, arkadaşı ya da kekemelik yapan bir çocuk tarafından istişare edildiğinde kişisel tecrübesi olan Ken, Kekiklik Vakfının ilk ulusal sözcüsüydü, yaklaşık otuz yıl önce, bu rolü doldurmayı teklif etti, çünkü bizim için endişeliydi. kekemelik eşsizdi .. Temmuz 1986 tarihli bir mektupta Ken, babam, kurucumuz Malcolm Fraser'ı yazdı.

Herschel Walker  - Bu Heisman Kupasını kazanan oyuncu, Cowboys, Minnesota Vikings, Philadelphia Eagles ve New York Giants için geri döndü.

Bill Walton  - Bu NBA All-Star ve Famer Salonu, tanınmış bir NBC Spor yorumcusu olarak kabul ediliyor. Walton, Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  Broşüründe yer almaktadır.

 Kentucky doğumlu Jeff Walz , Louisville Üniversitesi'nde kadın basketbol antrenörü olarak görev yapmak üzere Bluegrass Eyaletine döndü.

Pat Williams  - Minnesota Vikings ile olan bu futbolcu aynı zamanda lisede bir yıldızdı. 5 ayak, 8 inç ve 160 kiloluk birinci sınıf öğrencisi kicker / punter olarak, inanılmaz bir lise kariyeri almaya devam etti. Wossman Lisesi'nde 43 çuval, 154 el çantası, 6 zorla boşa vurma, 8 füme kurtarma, 1 ele geçirme ve 3 savunma puanı vardı.

Tiger Woods  - Tüm zamanların en başarılı golfçülerinden biri. Woods, 2 yaşında golf oynamaya başlayan bir çocuktu. Woods, 3 yaşında, Cypress, Calif'teki Donanma Golf Kulübü'nde dokuzdan fazla 48 delik vurdu ve 5 yaşında, Golf Digest'te  ve ABC'nin  It's Incredible'unda göründü .

Damien Woody  - New York Jets için saldırgan bir yan hakem. Futboldaki yılları boyunca soldan mücadele dışında hücum hattında her pozisyonda oynadı. New England Patriots ile birlikteyken, 2001 ve 2003 yıllarında Super-Bowl kazanan takımların bir üyesiydi. Boston College'da kolej futbolu oynadı. 

Chris Zorich  - Chicago Bears savunma savunucusu aynı zamanda iyi bilinen bir hayırseverdir. 1993 yılında dezavantajlı ailelere yardım etmek için Christopher Zorich Vakfı'nı kurdu. ABD Haftasonu  ona En Çok Sevilen Atlet adını verdi.

Yazarlar, yapımcılar, besteciler ve sanatçılar

Jeffrey Blitz - Bu yazar, yönetmen ve yapımcı kısa bir süre öncetartışma ekibine katılan bir lise öğrencisi olan Rocket Science'ı yazıp yönetti .  AyrıcaBelgesel Özellik Akademisi Ödülü'ne aday gösterilen Spellbound'u yönetti .

Jorge Luis Borges  - Arjantin’in geçen yüzyılın en etkili Latin Amerikalı yazarı olduğu düşünülen kısa öyküler ve makaleler yazarı. Her yıl Arjantinli Kekemelik Derneği, Jorge Luis Borges Ödülü'nü sunar.

Lewis Carroll  - Bu İngiliz yazarın en ünlü eserleri şunlardır  Alice'in Adventures in Wonderland  ve  Ayna yüzünden,  hem de şiir olarak  Snark Avcılık  ve  Jabberwocky'nin.  Yazar olmasının yanı sıra, matematikçi, mantıkçı, Anglikan din adamı ve fotoğrafçıydı.

Calvert Casey  - Çok beğenilen Kübalı kısa kurgu yazarı. 1998'de Calvert Casey: The Collected Stories dergisinin yayınlanmasıyla çalışmaları İngilizce olarak yayımlandı  .

Scott Damian - Birinci Aşamalı LA Oyun Yazarı'nın Ekspres Festivali için tek oyunculu drama Snapper'ı yazdı  . Bir rol, yazar, yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptığı kısa metrajlı bir film olarak gösterildi. New Orleans merkezli doğaüstü bir senaryo geliştiriyor ve sadece Anahtarlama Sırtlanlar adlı bir Hollywood hiciv epizoidi için pilot ve iki bölüm yazmayı yeni bitirdi  . Ayrıca şu an geliştirilmekte olan bir sonraki oyunu Racing Chase'i yazmayı da bitirdi  . Aylarca tekrar yazıldıktan sonra, Damian yakın zamanda e-Kitaplarda yer alacak olan VV-Voice: A Stutterer's Odyssey adlı ilk kitabını yeni tamamladı  .

Jim Davis  - Garfield'ı yaratan kırsal Indiana'lı karikatürcü.

Charles Darwin  - Bu İngiliz doğa bilimci muhtemelen türlerinin Kökeni adlı eseriyle tanınıyor  .

Margaret Drabble  - Muhtemelen en iyi romanları için bilinen Drabble, senaryolar, kısa hikayeler, oyunlar ve kurgusal olmayan biyografiler yazdı. 

Dominick Dunne  - Bu yazar ve araştırmacı gazeteci, toplumun yargı sistemi ile nasıl etkileşime girdiğine odaklanır.

John Gregory Dunne  - Bu Amerikalı romancı bir gazeteci, senarist, denemeci ve edebiyat eleştirmeni idi. Hollywood, The Studio  ve  Monster hakkında kurgusal olmayan iki kitap yazdı  . Ayrıca New York Kitap İnceleme'ye sık sık katkıda bulundu  .

Jack Eberts  -  Kurtlarla Dans, Ateş  Savaşları , Gandi ve canlandırılmış  Tavuk Koşusu yaptı . Eberts, risk alan ve yüksek kalibreli filmleriyle tanınıyor.

Indiana Gregg  - Bu İskoç şarkıcısı, çocukken kendi şarkılarını yazıp gerçekleştirerek kekemelik yaptı. Billboard ve VH-1 Save Music'in ödüllü şarkı yazarıdır.

Robert A. Heinlein  - En popüler bilim kurgu yazarlarından biriydi. Heinlein,  1940'ların sonlarında Saturday Evening Post gibi ana yayınlara ilk girenlerden biriydi  .

Edward Hoagland  - Bu ünlü yazar  Cat Diamond, Dead Diamond River'da Yürüyüş, African Calliope  ve  The Tugman's Passage'ı yazdı .

Philip Larkin  - Bu İngiliz şair, aynı zamanda romancı ve caz eleştirmeniydi. Pek çoğu, onu 20. Yüzyılın ikinci yarısında en büyük İngiliz şairlerinden biri olarak görüyor.

Ann McGovern -  Taş Çorbası da dahil olmak üzere 50'den fazla kitap yazan üretken bir yazar. Toplu olarak, kitaplarının milyonlarca kopyası dünya çapında satıldı.

Somerset Maugham - Bu İngiliz oyun yazarı, romancı ve kısa öykü yazarı, 1930'larda en popüler ve en yüksek ücretli yazarlardan biriydi.

David Mitchell  - Bu İngiliz yazar en iyi olarak Ghostwritten, number9dream ve  Cloud Atlas romanlarıyla tanınır  . 2007 yılında,  Time  dergisi ona dünyadaki en etkili 100 insandan biri olarak ismini verdi.

Mike Peters  - Sendika politik karikatüristi ve Mother Goose & Grim çizgi romanının yaratıcısı. Editöryal karikatür sanatı için Pulitzer Ödülü'nü aldı.

Budd Schulberg - Bu senarist ve roman yazarı en iyi romanlarını yazdığı için bilinir. Sammy Run'ı ne yapar? ve daha sert düşer , sahildeki ve kalabalıktaki bir yüzün senaryoları .

Jane Seymour - Bu İngiliz aktris, muhtemelen en iyi James Bond filmi Live and Let Die'de ve TV dizisi Dr. Quinn, Medicine Woman'da başrol oynadığı için bilinir . Aynı zamanda çocuk kitapları yazarıdır.

Marc Shell - Harvard Üniversitesi'nde karşılaştırmalı edebiyat ve İngilizce yazarı ve profesörü. Shell, “Yeni Ekonomik Eleştiri” olarak adlandırılan edebi eleştirel hareketin öncüsüdür.

Neville Shute - Bu başarılı havacılık mühendisi, 20. yüzyılın ortalarında en popüler romancılarından biriydi. Neredeyse tüm kitapları ölümünden neredeyse yarım yüzyıl sonra basılmaya devam ediyor. 

Alan Rabinowitz  - Bir zoolog, korumacı ve yazar olarak Rabinowitz nesli tükenmekte olan türlerin korunması için yorulmadan çalışmaktadır. En yeni kitaplarından biri  Son Köyün Ötesinde . Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşüründe yer aldı.

John Updike  - Bu Amerikalı yazarın en popüler eseri  Tavşan  serisi:  Tavşan Koşusu, Tavşan Redux, Tavşan Zengin, Dinlenmede Tavşan ve  Tavşan Hatırladı . 27 Ocak 2009'da ölen Updike, Rest'ta Tavşan için Zengin  ve  Tavşan için Pulitzer Ödülünü kazandı . Toplamda, 22 roman ve 12'den fazla kısa öykü koleksiyonu, şiir, edebiyat eleştirisi ve çocuk kitapları yayımladı.

Andrew Lloyd Webber  - Çok başarılı bir İngiliz besteci olarak, muhtemelen Cats  ve  Operadaki Hayaletler ile ünlüdür  .

Gazeteciler ve fotoğrafçılar

PF Bentley  - TIME  dergisinin buödüllü fotoğrafçısı, başkanların ve kongre üyelerinin sahne arkası fotoğraflarıyla tanınıyor.

Henry Luce  - Time,  Life, Fortune, Sports Illustrated  ve  House & Home  dergilerinin kurucusu  . Üniversite sırasında, Yale'deki sınıfı tarafından "en zekice" seçildi. Dergileri kurmadan önce Chicago Daily News  ve  Baltimore News gazeteciliği yaptı  .

Byron Pitts  - ABC News ulusal muhabiri olan Pitts, Emmy ödüllü bir gazeteci ve Step Out on Nothing'in yazarı .

John Stossel - Ödüllü bir gazeteci olan bu 20/20 ortak ankraj şimdi Fox News ile birlikte. Stossel bir yazar ve Kekemelik Vakfı'nın sözcüsüdür. Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in Ünlüleri Broşüründeyer aldıve kekemelik ile ilgili kamu hizmeti reklamları, ülkenin dört bir yanındaki radyo istasyonlarında dinlenebilir. Bir podcast dinleyin.

Jeff Zeleny - New York Times için bir muhabir . 2012 başkanlık kampanyasının baş muhabiriydi. Önce New York Times , o için yazdığı Chicago Tribune , Des Moines Register Yıldızı , Associated Press , Arkansas Demokrat Gazetesi , Florida Times-Union ve Lincoln Dergisi Yıldızı. Chicago Tribune’de iken , Amerika’nın hava trafik sistemindeki ızgarayı belgelemek amacıyla 2001’de açıklayıcı gazetecilik için Pulitzer Ödülü kazanan gazete ekibinin bir üyesiydi.

Hükümet liderleri ve kamu görevlileri

Monako Prensi Albert  - Prens, 22 yaşında oşinografi ile ilgilenmeye başladı. Monako'da dünyaca ünlü Okyanus Enstitüsü'nü kurdu. Bir akvaryum, müze ve kütüphane içerir. Ayrıca Paris'te bir araştırma tesisi kurdu.

Başkan Yardımcısı Joseph Biden - Uzun siyasi kariyerine, 1973 yılında 30 yaşında Senato'ya seçildiğinde başladı ve onu ABD tarihindeki en genç altıncı senatör yaptı. Biden  , Kekemelik Vakfı'nın Kekemelik'in  Ünlüleri Stutter  broşür ve afişinde.

Albay Joshua Chamberlain  - İç Savaş'ta Birlik albay birkaç kez yaralandı ve tarihçilere göre, adamlarına ilham ve kahraman oldu.

Winston Churchill - 1940'tan 1945'e ve tekrar 1951'den 1955'e kadar İngiltere başbakanı olarak görev yaptı. Belirgin bir devlet adamı ve hatip olan Churchill, aynı zamanda İngiliz Ordusunda bir subay ve yazardı. 1953 yılında tarihi yazı için Nobel Edebiyat Ödülü'nü kazandı.

Camille Desmoulins  - Bastille Fırtınası ve Fransız Devrimi'nde önemli rol oynayan bir Fransız gazeteci ve politikacı. 

Miguel Estrada  - Bu önde gelen avukat, Başkan Bush tarafından ABD'nin Columbia Bölgesi Temyiz Mahkemesi'ne aday gösterildi.

Kral George VI  - Kral, II. Dünya Savaşı sırasında radyo yayınlarındaki imparatorluğu ele aldığı için ülkesine ilham kaynağı oldu. Ödüllü bir film olan The King's Speech , cesaretini vurgulamaktadır. Stuttering Vakfı'nın  Stutter  Poster Ünlü Broşürü ve broşüründe yer aldı.

Annie Glenn  - Eski astronotun eşi Senatör John Glenn, toplum hizmetlerinde aktif. Glenn çocuklar, yaşlılar ve engelliler için programlara katılmıştır. Aynı zamanda başarılı bir organist. Bir podcast dinleyin.

Sidney Gottlieb  - Bu tartışmalı CIA psikiyatrı ve kimyacı çocukken keklik yaptı ve konuşma terapisinde yüksek lisans derecesi aldı. 

Clifford P. Hansen -  1963-1967'den Wyoming valisi ve 1967-1979'dan ABD Senatosunda görev yaptı.

J. Edgar Hoover - 1935'te Federal Soruşturma Bürosu'nun ilk direktörlüğüne atanan, o sırada FBI'yı en son suçla mücadele teknolojisiyle modern bir ajansa dönüştürmek üzere kredilendirildi.

Thomas Kean  - Bu eski New Jersey valisi de 9/11 Komisyon başkanlığını yaptı. Vali olarak görev yaptıktan sonra 15 yıl boyunca Drew Üniversitesi Rektörü olarak görev yaptı. Dahil Etme Politikası kitabını yazdı  .

Rex Lee  - Amerika Birleşik Devletleri Baş Hukuk Müşaviri ve Brigham Young Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanı olarak görev yaptı ve seçkin bir hukuk profesörü ve dava avukatıydı. ABD Yüksek Mahkemesi önünde ders verdi, konuşmalar yaptı ve birçok davayı savundu.

Bill Sheffield - 1982-86 yılları arasında Alaska valisi olarak görev yaptı. 

Alan Turing - Bu İngiliz matematikçi, modern bilgisayar biliminin babası olarak kabul edilir. II. Dünya Savaşı sırasında, Alman kanunlarının çiğnenmesine yardımcı oldu.

Kongre Üyesi Frank Wolf  - Bu Virjinyalı kongre üyesi, 1981'den beri ABD Temsilciler Meclisi'nde görev yaptı. Uzun süredir kekemelik vakfı destekçisi, 2006'da SFA bülteninden Kongre Kaydı'na Tiger Woods hakkında bir yazı gönderdiğinde çocukluğundaki kekemelik konusunda ulusal dikkat çekti . Kongre üyesi, Stuttering Vakfı'nın  Stutter'lar Ünlüleri  broşüründe yer almaktadır.

İş liderleri
Walter H. Annenberg  - Bu geç yayıncı ve hayırsever, TV Guide  ve  Seventeen  dergisinihazırladı . Ayrıca Philadelphia Inquirer  ve  Philadelphia Daily News'e de sahipti .

Steven Brill  - Şu anda TruTV olan Court TV'nin yayıncısı ve kurucusudur. Brill ayrıca bir havaalanı güvenlik şirketi olan Clear Registered Traveler'ı kurdu. Ve Brill'in İçerik  dergisini yarattı  .

Ernie Canadeo  - Melville, NY merkezli bir reklam ajansı olan EGC Group, Inc.'in kurucusu ve başkanı

Andrew "Twiggy" Forrest  - Madencilik mesleğini yapan Avustralyalı bir işadamı. Avustralya'daki en zengin insanlardan biri olarak kabul edilir.

Malcolm Fraser  - Bir Amerikalı hayırsever ve iş adamı. Kardeşi Carlyle Fraser’e 1928’de Orijinal Parça Şirketi’nin ilk kurucularından biri olarak katıldı. 1947’de Stuttering Foundation’ı kurdu ve ona bağışladı. Dördüncü Yıllık Ulusal İletişimsel Bozukluklar Seçkin Hizmet Konseyi Ulusal Konseyi'nin ve NCCD'nin Charles Van Riper Ödülü'nün ölümcül alıcısını aldı ve yazdığı kitabına Stutterer  için Öz-Terapi olarak "klasik" dendi. Şimdi 11.  baskısında ve 26 dile çevrilmiştir.

Mike Harper - Bu ConAgra yöneticisi, bilgi teknolojisini erken benimsemesiyle övülüyor. En iyi şirkette zorlu bir satın alma şampiyonu olarak bilinir.

Joe Moglia  - TD Ameritrade'in eski CEO'su ve Kıyı Carolina Chanticleers'ın baş futbol koçu. 

Vince Naimoli - Şirketleri geri döndürmekle tanınır. Anchor Industries International'ı kurdu ve eski Doehler-Jarvis CEO'su, Harvard Industries ve Ladish Co. oldu. Birçok kurumsal kurulda ve Tampa Üniversitesi Mütevelli Heyeti'nde görev yaptı.

John Sculley  - Bir pazarlama dehası olarak bakıldığında, soda şirketinin pazar payı kazanmasına yardımcı olan "Pepsi Challenge" ı tanıttı. 1980'lerde ve 1990'larda fikirleri Apple Computer'a Mac bilgisayarı kitlesel pazarlamaya yardımcı oldu.

Michael Sheehan  - 1981'den bu yana, Sheehan iletişim danışmanlığı alanında liderdir. Genel halka arz, hissedar toplantıları ve diğer konular gibi kritik iş durumlarına yardımcı olmak için sık sık çağrılır.

Marc Vetri  - Yıldız şef ve Vetri, Osteria, Amis ve Alla Spina gibi popüler Philadelphia restoranlarının sahibi. Bu blogda  ve  YouTube'da kekemelikten bahsediyor  .

Jack Welch  - General Electric'in başkanlığını yaptığı görevde, GE'nin piyasa sermayesini 400 milyar dolardan fazla artırdı. 1981'den 2001'e kadar GE'nin başkanlığını yaptı. Welch, sağlam ve benzersiz bir iş liderliği tarzına sahip olarak ün kazandı. Bir podcast dinleyin.

Walter Wriston  - 1967-1984 yılları arasında Citibank / Citicorp başkanı olarak, Wriston en etkili ticari bankacılardan biri olarak kabul edildi.

Antik dönemde kekemelik

Demosthenes  - Pek çok kişi, antik çağların en büyük Yunan sözcüsü olarak kabul edilen bu Atinalı’nın kekeme  olduğuna inanıyor.

Musa - Bazı bilginler, İbranilerin lideri ve kurtarıcısı olan Musa'nın, Exodus'taki ayetlere işaret ettiğini ve işaret ettiğini düşünüyor.

Kaynak:Amerika Kekemelik Vakfı
Ara
Cevapla
#2
Konuşma engeli, başarının önünde duran bir engel olmamalıdır. Çeşitli konuşma bozukluğuna sahip bir çok ünlü insan, tarihte büyük başarılara imza atmıştır. Fotoğrafta Winston Churchill, 1952’deki U.S. Kongresi öncesi konuşmaktadır. Kendisi bir kekeme olarak, 20. Yüzyılın en başarılı konuşmacılarından birisi olarak anılmaktadır.

resim

Kekemeliği olan tanınmış kişiler: Aristotle, Winston Churchill, Samuel Jackson, James Earl Jonas, Julia Roberts, Jeremiah Taylor, Mel Tillis, Bruce Wills, Tiger Woods.

Peltekliği olan tanınmış kişiler: Humphrey Bogart, Winston Churchill, Thomas Jefferson, Elton John, Barbara Walters.

Vokal nodülü olan tanınmış kişiler: Mariah Carey, Whitney Houston, Elton John, Justin Timberlake.

Yarık dudağı olan tanınmış kişiler: Jesse Jackson, Peyton Manning, Cheech Marin, Kral Tutankhamen

Rf:
uzm. dkt. merve göktaş
Ara
Cevapla


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi