Konuyu Değerlendir
  • 0 Oy - 0 Ortalama
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kekemeliğin akupuntur ile tedavisi
#1
KEKEMELİĞİN AKUPUNTUR İLE TEDAVİSİ
Selamlar.
Öncelikle  babam bir sorunu nedeni ile akupuntur tedavisi alacaktı.Benim de mide sorunum vardı.İkimiz birlikte akupuntur merkezine gidip tedaviye başladık.Önceden akupuntur ile araştırmalar yapmıştım kekemeliğe faydası oluyormuş.Bunun üzerine ben doktora kekemelik için de yapın dedim.15 gün boyunca hem mide hem de kekemelik için tedavi aldım.Her bir sağlık sorunu için farklı noktalar var.Kulağa,mideye,kafaya,mideye vb yerlere küçük akupuntur iğneleri batırdı.Ayrıca bazı bölgelere hafif elektrik akımı verdi.Her iki kulağa  elektronik cihaz ile hangi noktaya koyacağını bulup o noktalara küçük iğneler koydu.Bu iğneler diğer seansa kadar kalacak ve her seansda yenilecek.Zaten amacım reflü sorunumdu faydası da oldu.Konuşmama etkisi psikolojik mi bilemedim hafif bir etkisi oldu ve biraz da zayıfladım çünkü iğneler uyarıcı niteliğinde.Daha uzun gitseydim konuşmama nasıl etkisi olurdu bilemem.Bu yazı da eski bir yazı bilimsel akupuntur ile başka bir yazı bulamadım.Belki yabancı yayınlarda bunun üzerine çalışmalar olabilir araştırmak gerek.Deneyip denememek size kalmış.Bu arada iğneler acıtmıyor. :=)
[Resim: 081524525c34b2b4ee7ba.jpg][Resim: 081526355c34b31b98107.jpg][Resim: 081527165c34b3447f959.jpg][Resim: 081527385c34b35a38ba3.jpg] [Resim: 081528305c34b38e248c0.jpg][Resim: 081532155c34b46fa9113.jpg]
[Resim: 081532455c34b48d3751f.jpg]
#2
Bu tedavi yöntemini hic duymadım ama umutlandim. Madem boyle bi yontem var neden bilinmiyor ve uygulanmıyor o da bı muamma tabi. En önemlisi faydasi olsa dahi sonradan nüksetme ihtimali varmi kekemeliğin . Bence denemeye değer araştıracağım bunu. Paylaşımın için teşekkürler
#3
Rica ederim.Aslında akupuntur birçok sorun için uygulanan bir yöntem.Doktor her sorun için vücuda ve kulağa iğneler batırıyor.Kekemelik için sorduğumda beyindeki bazı bölgelere uyarı gönderiyor demişti.Uyguladığı yerler ise hatırladığım kadarıyla elimin yan tarafı ve kafa bölgeleri.Başka noktalar da vardı ama hatırlamıyorum.Nüksetme durumunu hiç bilmiyorum.Çünkü paylaştığım yazıdaki kişi birkaç defa akupuntur tedavisi görmüş.Ben sadece 15 gün gördüm zaten amacım kekemelik değildi.Ayrıca doktora sadece 1 kişi kekemelikten gelmiş onda da biraz faydası olmuştu dedi.
#4
Almanya’da akupunktur çok yaygın bir yöntem ancak kekemelik bağlamında hiç duymadım. Haftaya Federasyon’un yılbaşı resepsiyonu var Almanya’nın önde gelen uzmanları orada bir sorayım deneyimleri var mı diye.
#kekelemek #kekemelik #vanriper
#5
Stuttering Community grubunda bu soruyu sordum ve biri eski biri daha yeni olmak üzere iki makale linklendi.
Yeni olanın özeti şöyle:
İki grup kekeme konuşma terapisi alıyor biri lazer akupunktur eşliğinde biri normal. Her iki grup 12 hafta takip ediliyor. Her ikisinin kekemeliği azalıyor ama akupunktur alan grubunki daha fazla azalıyor ve relaps da daha az oluyor.
Eğer önemli bir nokta unuttuysam lütfen ekleyin
http://www.advbiores.net/article.asp?iss...st=Shafiei
#kekelemek #kekemelik #vanriper
#6
Etkili oluyormuş akupuntur ama lazer akupunturu ilk defa duydum.Bir videoda uzman normal akupunturun daha etkili olduğunu söylüyordu yalnız bir farkı yok gibi.Tedavi 84 gün sürdüğü için faydalı olmuş.

"Bu çalışmada, lazer akupunktur uygulamasının 12 hafta boyunca kekemelik azalmasının ortalaması% 73.2 idi. Sonuçlar, bu yöntemin uygulanmasının kekemelik tedavisinin sonuçlarında önemli bir olumlu etki olabileceğini göstermiştir. Tedavi süresini, tedavi maliyetlerini azaltabilir ve tedavinin uzamasıyla birlikte problemler yaratabilir; bu da hastalarda tedaviyi teşvik eder ve tedaviyi azaltır ve tedavinin etkisini arttırır. Bu çalışmanın sonuçları astım, [20] solunum, [30] ve pnömoni gibi diğer vakalarda yapılan önceki çalışmalarla uyumluydu . [20]Bu çalışma, lazer akupunkturunun tedavi verimliliğini arttırmada yardımcı olabileceğini göstermiştir. Kekemelik tedavisinde bu yaklaşımın gerekçelendirilmesinde, kaynakların kullanılmasıyla, muhtemelen lazer akupunkturunun, kanallardaki ve vücudun yollarındaki elektrik enerjisi akışını uyararak, vücuttaki enerjiyi dengede tutacağı ve böylece stresi ve kaygıyı azaltabilir. [18] Kekemelik stres ve endişe ile ilişkili olduğu için kaygıyı azaltarak kekemelik oranını azaltır."

Denemek isteyenler gitsin.


Foruma Git:


Bu konuyu görüntüleyen kullanıcı(lar): 1 Ziyaretçi